Akú prenosnú chladničku kúpiť a prečo?

Rodinný piknik v parku, dovolenka v kempingu, alebo nebodaj relax na pláži... V každej z týchto situácií sa bude hodiť čerstvý obed alebo studený nápoj, a preto je prenosná chladnička niečo, čo sa vám určite bude hodiť. Na trhu je dostupných veľa modelov, ktoré sa líšia kapacitou, spôsobom chladenia a funkčnosťou. Akú prenosnú chladničku si vybrať, aby ste neoľutovali?

Akú turistickú chladničku kúpiť, aby ste neľutovali? Rebríček najlepších

 

V tomto článku sa dozviete:

 • Akú prenosnú chladničku kúpiť a prečo? Rebríček najlepších
 • Čo je prenosná chladnička a ako funguje?
 • Dôvody na kúpu cestovnej autochladničky
 • Prvky, ktorým sa oplatí venovať pozornosť pri výbere prenosnej chladničke
  • Cartridgeová chladnička alebo elektrická?
  • Ako dlho a na akú teplotu chladničku chladí
  • Akú kapacitu si vybrať prenosnej chladničky?
  • Kedy bude fungovať chladnička na propán-butánový pohon?
  • Je objem prenosnej chladničky relevantný?
 • Najlepšie cestovné chladničky: Poradie podľa ceny
  • Dobrý a lacný 24L chladiaci box
  • Turistická chladnička do 300 PLN
  • Chladnička na propán-butánový plyn, 12 voltov a 230 voltov
  • Najlepšia cestovná chladnička s funkciou mrazenia

Čo je prenosná chladnička a ako funguje?

Chladničky sa ľahko prenášajú, sú praktické a neuveriteľne užitočné. Kempovanie, piknik v parku, grilovanie s priateľmi alebo odpočinok na pláži - vo všetkých týchto situáciách sa chladnička ukáže ako nenahraditeľný, pretože poskytuje prístup k studeným nápojom a čerstvým potravinám.

Ako fungujú kempingové chladničky? Samozrejme, všetko závisí od modelu, ktorý si vyberiete.

 • Chladnička s chladiacimi vložkami nie je nijako dodatočne napájaná - jej prevádzka je úplne založená na vložkách, ktoré pri zmrazení v tom čase udržujú nízku teplotu vo vnútri chladničky.
 • Prenosná elektrická chladnička je mimoriadne obľúbenou voľbou – vďaka svojej funkčnosti a všestrannosti. Takéto zariadenie plní svoju funkciu, pokiaľ je pripojené k zdroju energie - zásuvke v stene alebo zásuvke autozapaľovača. A čo viac, do chladničky môžete vložiť chladiace kartuše a vziať si ju so sebou von. Elektrické modely sa osvedčia aj pri dlhších cestách.

  Stojí za zmienku, že v porovnaní s modelmi pre mraziace vložky budú elektrické chladničky chladiť na nižšie teploty. Ba čo viac, veľmi často majú aj funkciu ohrevu.
 • Plynový chladič je zariadenie, ktoré sa skvele hodí na niekoľkodňové výlety, napríklad do stanu, kde nebude možné napojiť sa na elektrinu. Tento model vyžaduje pre správne fungovanie plynovú fľašu (propán-bután).

Pozrite si výber >>

Dôvody na kúpu prenosnej chladničky

Existuje mnoho dôvodov, prečo si kúpiť prenosnú autochladničku. Je to skvelé riešenie nielen pre ľudí, ktorí majú radi poznávacie výlety alebo kempingové dovolenky. Prístup k vždy vychladeným nápojom či čerstvým potravinám ocenia aj profesionálni vodiči, ktorí trávia na cestách dlhé hodiny. V závislosti od potrieb je rozmanitosť tohto typu zariadení skutočne veľká a každý si určite nájde model, ktorý mu vyhovuje - z hľadiska funkčnosti a rozpočtového rozsahu.

Prvky, ktorým sa oplatí venovať pozornosť pri výbere prenosnej chladničky

Akú prenosnú chladničku si kúpiť a na aké prvky si dať pozor, aby zariadenie fungovalo? Existuje niekoľko funkcií, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere.


Chadiaci box alebo elektrická chladnička?

Ak sa rozhodnete pre kúpu prenosnej chladničky, určite sa s takouto voľbou stretnete. Ktorý je lepší? Obe tieto riešenia majú svoje výhody aj nevýhody.

Hlavnou výhodou chladiaceho boxu je samozrejme jej cena – takéto modely sú naozaj veľmi lacné. Nevýhodou je však kratšia doba chladenia. Takéto zariadenia sa osvedčia pri jednodňových výletoch mimo mesta, keď si zásoby musíte nechať chladiť len niekoľko hodín.

Turistická chladnička stojí za to?
 

Výberom elektrickej prenosnej chladničky výrazne rozšírite možnosti jej využitia. Napájanie zariadenia zo siete znamená, že si ho budete môcť vziať so sebou aj na dlhšie cesty. Chcete ísť na pláž? Žiadny problém – aj do elektrického modelu môžete vložiť chladiace kartuše, ktoré vám po odpojení chladničky od napájania umožnia udržať nízku teplotu ešte nejaký čas. Samozrejme, kúpa elektrickej chladničky je spojená s nárastom ceny, no väčšia univerzálnosť vám to určite vynahradí.

Chladiace vložky - potrebné pre klasickú verziu, voliteľné pre modely napájané zo siete. Vzniká teda otázka: na koľko zmraziť náplne do turistickej chladničky, aby správne plnili svoju úlohu. Na trhu sú dva typy náplní: vodné a gélové. Aby plnili svoju funkciu – udržiavanie nízkej teploty produktov v chladničke – musia sa najskôr sami zmraziť. Nezabúdajte preto vložiť náplne do mrazničky dostatočne skoro – najlepšie niekoľko hodín pred použitím.

Ďalšou otázkou, ktorá je veľmi často kladená, je, koľko kaziet do prenosnej chladničky je potrebných na udržanie skladovaných produktov správne vychladených? Odpoveď spočíva v dvoch hlavných faktoroch. V prvom rade záleží na kapacite chladničky – čím väčšie a viac produktov na chladenie, tým viac vložiek bude potrebných. Po druhé, dôležitá je dĺžka času, počas ktorého má chladnička efektívne fungovať. Ak rátate s mnohými hodinami práce, zásobte sa väčším množstvom náplní.


Ako dlho a na akú teplotu chladničku chladí

Ak uvažujete o kúpe, určite vás zaujíma, ako dlho môže chladnička fungovať a na akú teplotu chladí. Ako môžete hádať - všetko závisí od modelu, ktorý si vyberiete. Najmenej efektívna bude samozrejme obyčajný chladiaci box. Chladničku vo vnútri chladničky udrží maximálne niekoľko hodín – v závislosti od počtu a typu použitých vložiek.

Elektrické a plynové chladničky môžu bežať bez prerušenia – pokiaľ sú pripojené na napájanie, ich účinnosť bude konštantná. 

Chladiaci box, ktorý vás udrží v chlade
 

Akú kapacitu si vybrať pre prenosnú chladničku?

Výber kapacity chladničky závisí predovšetkým od toho, koľko potravín v nej hodláte uchovávať. Ak ste samostatným vodičom, môžete sa rozhodnúť pre malý model, ako je napríklad chladnička teesa 24L . Ľudia, ktorí plánujú rodinné výlety, sa musia rozhodnúť pre modely s väčšou kapacitou.

Pri výbere kapacity zvážte aj to, koľko náplní do chladničky budete potrebovať. Ak nie sú rozmery prístroja až také dôležité a je pre vás dôležitejšie, aby sa pripravované jedlo chladilo čo najdlhšie, vyberte si väčší model, do ktorého sa zmestia ďalšie chladiace vložky.


Kedy bude fungovať chladnička na propán-butánový pohon?

Ako funguje plynová chladnička a prečo sa tak odporúča na dlhšie cesty? Ako už bolo spomenuté vyššie, takéto modely vyžadujú na prevádzku iba propán-butánovú plynovú fľašu, takže budú dobre fungovať na miestach, kde je ťažký prístup k elektrine, napríklad v kempingu.

Aj keď môžu byť ceny plynových chladničiek na prvý pohľad odrádzajúce, treba myslieť na to, že tento typ zariadenia je veľmi efektívny – aj malá, turistická 3-5 kg ​​fľaša umožní chladničke fungovať niekoľko dní bez prerušenia. .


Je objem prenosnej chladničky relevantný?

Nechcete, aby vám niečo rušilo relax v lone prírody, preto potrebujete pokojnú chladničku? Bohužiaľ, lacnejšie modely, ktoré používajú peltierov chladiaci systém, nemusia v tejto situácii dobre fungovať, takže potrebujete chladničky, ktoré používajú chladivá, ako je amoniak a cyklopentán. Takéto modely sa vyznačujú veľmi tichým chodom a určite splnia vaše očakávania.


Najlepšie cestovné chladničky: Poradie podľa ceny

Častým rozhodujúcim faktorom pri výbere chladničky je cena. Koľko za tento typ zariadenia zaplatíte, závisí najmä od funkčnosti a kapacity. Aby ste si uľahčili výber, nižšie nájdete rebríček najlepších turistických chladičov.

Dobrý a lacný 24L chladiaci box

Najlacnejšie turistické chladničky sa dajú kúpiť za menej ako 100 PLN. Žiaľ, ide o modely, ktoré zabezpečia chladenie len pomocou chladiacich náplní. Preto sa oplatí zvýšiť rozpočet, pretože elektrický model si môžete kúpiť bez toho, aby ste museli minúť viac ako 200 PLN. Treba však počítať s tým, že takáto lacná turistická chladnička nebude mať príliš veľkú kapacitu. Príkladom takého produktu je cestovná chladnička BLOW 28L , ktorá sa skvele hodí na jednodňové výlety alebo k vatre.


Turistická chladnička do 100 €

Ak sa obávate, že 24 l chladnička bude príliš malá, môžete sa rozhodnúť pre model s väčšou kapacitou, napríklad 32 l cestovnú chladničku Teesa TSA5001 . Funkčnosť a režim prevádzky budú porovnateľné, no zabalíte tam viac produktov alebo – ak sa mienite vzdialiť od zdroja energie – tam nasadíte ďalšie chladiace kartuše, ktoré predĺžia čas zostupu jedla a nápojov.

Najlepšie cestovné chladničky
 

Chladnička na propán-butánový plyn, 12 voltov a 230 voltov

Ste profesionálny vodič a často chodíte na dlhé cesty alebo radi trávite voľné dni v kempingu? Nestačí vám obyčajný chladiaci box s chladiacimi vložkami! Uistite sa, že si vyberiete model, ktorý možno ovládať zo siete alebo zo zásuvky zapaľovača cigariet. Navyše môžete ísť ešte o krok ďalej a vybrať si chladničku na propán bután, ktorá je lacnejšou možnosťou.


Najlepšia cestovná chladnička s funkciou mrazenia

Najlepší chladič je samozrejme ten, ktorý ponúka najširšiu funkcionalitu, takže ľudia s väčším rozpočtom sa môžu rozhodnúť kúpiť si pokročilejší model, ktorý bude nielen chladiť, ale aj mraziť. Hoci kúpa takéhoto zariadenia, napríklad profesionálnej chladničky s funkciou mrazenia, s objemom 40 l , je nákladom nad 300 €, bude fungovať aj v gastro prevádzkach.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz