Plynové grily

Naše plynové grily ktoré ponúkame, sú vyrobené z kvalitných materiálov, čo zaručuje, že vybraný prístroj bude slúžiť naozaj dlhú dobu. Ako už názov napovedá, ide o modely, ktoré využívajú plyn z fľaše – propán, bután alebo LPG. Pod hliníkovými krytmi sú nerezové horáky s nezávislou, plynulou reguláciou

#ShowMore#

Záhradný plynový gril – koľko stojí, na čo si dať pri výbere pozor?

Cenové rozpätie, na ktoré môžete pri výbere plynového grilu naraziť, je naozaj obrovské. Všetko závisí od počtu horákov, výkonu, typu roštu či funkčnosti. Za 2-horákový plynový gril so železným roštom smaltovaným porcelánom zaplatíte oveľa menej, ako za 5-horákový plynový gril s liatinovým roštom a množstvom doplnkového vybavenia, napr. vykurovací rošt. Okrem funkčnosti stojí za to venovať pozornosť dizajnu zariadenia a vybrať si plynový gril s odkladacou poličkou - to pomôže udržať poriadok na Vašej záhrade a všetko potrebné, máte vždy poruke.

Počet horákov a funkčnosť plynového grilu

Pre nikoho bude prekvapením, že čím viac horákov, tým viac možností nám plynový gril poskytuje. V prvom rade by ste si mali dať pozor na výkon – Výkon, ktorý generuje 5-horákový plynový gril, je oveľa väčší ako ten, ktorý dokáže poskytnúť 2-horákový gril. Väčší výkon znamená vyššiu teplotu a treba myslieť na to, že gril s malým počtom horákov sa nemusí rozohriať na teplotu, ktorú vyžadujú niektoré druhy potravín.

Základné príslušenstvo grilu – čo potrebujeme?

Samotná príprava pokrmov na plynovom grile je oveľa jednoduchšia ako pri použití tradičných grilov na uhlie, oplatí sa však dokúpiť doplnkové grilovacie príslušenstvo, ktoré zlepší komfort práce. Určite sa vám bude hodiť súprava grilovacieho náradia , ktorá vám uľahčí otáčanie či vyberanie pripravených pochúťok. Je dobré dbať aj na svoju bezpečnosť a vybaviť sa tepelne izolujúcou rukavicou , vďaka ktorej si užijete grilovanie bez obáv z popálenia. Pre zachovanie dlhej životnosti zariadenia je potrebné chrániť ho pred vplyvom poveternostných podmienok. Skvelým spôsobom ochrany je kryt grilu z kvalitného materiálu, ktorý poskytne vynikajúcu ochranu pred dažďom, vetrom, prachom a inými nečistotami.

Dymí plynový gril?

Jednou z hlavných vlastností v prospech plynového grilu je to, že nedymí. Dym pochádza zo spaľovania uhlia, ktoré sa v tomto prípade nepoužíva. Vďaka tomu môžu plynové grily využívať aj obyvatelia panelákov, ktorí majú k dispozícii len veľký balkón, alebo terasu.

Je plynový gril bezpečný?

Rovnako ako u všetkých plynových spotrebičov sa odporúča opatrnosť, ale pri dodržaní pokynov v príručke je používanie plynového grilu úplne bezpečné. Je dôležité používať plyn uvedený na typovom štítku v spojení s vhodným regulátorom a kvalitnou hadicou.

Je jedlo grilované na plyne zdravé?

Určite sa veľa ľudí pýta, či je plynový gril zdravší ako gril na uhlie. Odpoveď je ÁNO! Podľa výskumov plynové modely na rozdiel od grilov na drevené uhlie nevypúšťajú takmer žiadne škodlivé látky, ktoré by mohli škodiť vášmu zdraviu.

Ako vyčistiť plynový gril?

Aby plynový gril slúžil čo najdlhšie, je potrebné zabezpečiť jeho správnu údržbu. Vnútro grilovacej misy je možné vyčistiť od zvyškov jedla pomocou kefky, škrabky alebo čistiacej handričky, no rošt by ste už mali vyčistiť kefou so štetinami z kovov. Na „mokré“ čistenie môžete použiť napríklad špeciálny  prípravok na čistenie grilov , ktorý rýchlo odstráni pripáleniny či zaškvarený tuk z jedla. Horáky je možné čistiť mäkkou kefou alebo stlačeným vzduchom.

Môže plynový gril stáť vonku?

Nie každý má v pivnici alebo garáži dostatok miesta na uskladnenie grilu v interiéri, preto často kladenou otázkou je, či plynový gril môže stáť vonku. No je to možné, ale samozrejme treba zabezpečiť adekvátnu ochranu, teda kryt odolný voči meniacim sa poveternostným podmienkam, ktorý sme spomenuli vyššie.

Oplatí sa kúpiť plynový gril?

Zoznam argumentov v prospech voľby plynového grilu je naozaj dlhý. Navrchu sú samozrejme spomínané zdravotné benefity, no za zmienku stojí väčší komfort pri príprave pokrmov. Plynový gril určite ocenia ľudia, ktorí nemajú trpezlivosť podpaľovať uhlie podpaľačmi, čakať na rozpálenie uhlia a rýchlo všetko pogrilovať, kým máme rozohriaty gril. Plynový gril jednoducho zapneme kedy potrebujeme a opečieme len to čo potrebujeme, vďaka čomu budeme mať vždy čerstvé grilované mäsko či zeleninu. Plynový gril ocenia aj rodiny s malými deťmi. 

Najpredávanejšie

Plynový gril BBQ 5000 Master
Plynový gril BBQ 5000 Master
Vypredané
Kód: 17316
 
€431,29
(€359,41 bez DPH)
Plynový gril Teesa BBQ 1000
Plynový gril Teesa BBQ 1000
Skladom (1 ks)
Kód: 17723
 
€157,39
(€131,16 bez DPH)
Plynový gril BBQ 3000
Plynový gril BBQ 3000
Skladom (1 ks)
Kód: 14177
 
€219,99
(€183,33 bez DPH)
Plynový gril BBQ 2000
Plynový gril BBQ 2000
Skladom (2 ks)
Kód: 14176
 
€133,39
(€111,16 bez DPH)
4 položiek celkom
Plynový gril BBQ 5000 Master
€359,41 bez DPH
€431,29

Profesionálny plynový gril Teesa BBQ 5000 Masteraž 5 horákovpoužité nerezové materiályveľký gril pre celú rodinumožnosť regulácie plynu

Kód: 17316
Plynový gril Teesa BBQ 1000
€131,16 bez DPH
€157,39

TSA0150 Plynový gril Teesa BBQ 1000 - 1 horákový skladací

Kód: 17723
Plynový gril BBQ 3000
Plynový gril BBQ 3000
Skladom (1 ks)
€183,33 bez DPH
€219,99

TSA0081 Plynový gril Teesa BBQ 3000 - 3 horákový

Kód: 14177
Plynový gril BBQ 2000
Plynový gril BBQ 2000
Skladom (2 ks)
€111,16 bez DPH
€133,39

Plynový gril BBQ 2000- Kompaktné rozmery- 2 horáky- záruka prémiovej kvality- Piezoelektrické zapaľovanie

Kód: 14176
Bezpečná platba kartou
Bezpečná platba kartou
U nás sa nemusíte báť platiť kartou. Vaše údaje starostlivo chránime a nikomu neposkytujeme.
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Starostlivo a rýchlo zabalíme Vašu objednávku.
Zákaznícka podpora
Zákaznícka podpora
Vždy odpovieme na Vaše otázky a ochotne Vám pomôžeme