Čistenie vzduchu

Niet pochýb o tom, že kvalita vzduchu vo vašom dome je mimoriadne dôležitá. Čistý vzduch podporuje predovšetkým činnosť pľúc a lepšia ventilácia znamená lepšie okysličené telo. Znamená to viac energie, zvýšenú koncentráciu a ešte lepšiu náladu! Navyše čistejší vzduch priaznivo pôsobí aj na krvný tlak, tep a imunitný systém. Preto je čistenie vzduchu vo vašej domácnosti také dôležité.

#Showmore#

Čo možno urobiť na zlepšenie kvality vzduchu v interiéri? Samozrejme, oplatí sa miestnosti pravidelne vetrať, no nie je to jediný spôsob – manévrovací priestor je tu naozaj veľký. V závislosti od toho, či chcete vzduch čistiť, zvlhčovať alebo chladiť, môžete použiť rôzne dostupné zariadenia. Jednou z najčastejších volieb je klasická čistička vzduchu. Ľudia, ktorí chcú aj znížiť teplotu, si môžu vybrať čističku vzduchu s funkciou chladenia alebo klimatizáciu s chladiacimi kartušami, ktoré môžu fungovať aj ako zvlhčovač vzduchu. Oplatí sa pozrieť aj na funkčnosť ionizátorov a ozonátorov.  

 

Čistička vzduchu do domu či bytu - pre alergikov či astmatikov

Pri výbere prístroja veľa ľudí dbá na najlepšiu čističku vzduchu pre alergikov. Hlavnú rolu v tomto prípade hrá filter, ktorý bol použitý – samozrejme najlepšou voľbou budú čističky vzduchu s HEPA filtrom. HEPA filtre sú mimoriadne účinné v boji proti znečisteniu. Veľmi dobrým príkladom zariadenia, ktoré používa tento filter, je čistička vzduchu Pure Life P500 , ktorá využíva 3-stupňový filtračný systém. Predfilter odstraňuje väčšie nečistoty ako prach a vlasy, filter HEPA 11 odstráni až 99,5 % častíc ako peľ a iné alergény, uhlíkový filter zase pohlcuje škodlivé plyny a odstraňuje nepríjemné pachy.

Pri výbere zariadenia na čistenie vzduchu by ste mali brať do úvahy jeho účinnosť. Toto je najdôležitejší parameter, pretože určuje účinnosť čističky, udáva, koľko vzduchu je zariadenie schopné prefiltrovať za hodinu. Účinnosť sa vyjadruje v m 3 / h a mala by byť minimálne 3-násobkom objemu čistenej plochy.

 

Malá čistička vzduchu s HEPA filtrom na smog - bude fungovať?

Smog zvyčajne útočí so zvýšenou silou v období jeseň-zima, napríklad v dôsledku spaľovania uhlia, ale nejde o problém, ktorý sa vyskytuje len vo vykurovacej sezóne. Výfukové plyny automobilov a emisie znečisťujúcich látok z priemyselných závodov znamenajú, že tomuto problému je potrebné čeliť po celý rok.

Určite veľa ľudí zaujíma, či bude domáca čistička vzduchu účinná v boji so smogom. Odpoveď na otázku je: "Áno!", Aj keď je známe - všetko závisí od modelu zariadenia. Významnú časť smogu tvorí škodlivý prach PM2,5 a PM10 a na boj s nimi budú samozrejme najlepšie HEPA filtre. V závislosti od triedy filtra odstráni od 85 % do 99,99 % nečistôt.

Skontrolujte čističku vzduchu s HEPA filtrom >>

 

Ventilátor s nádobou na ľad, vodu alebo chladiace kartuše?

Ventilátory sú najobľúbenejším spôsobom chladenia bytu. Možno sa však oplatí ísť ešte o krok ďalej a nahradiť klasický veterný mlyn prenosnou klímou. Oveľa efektívnejšie pri chladení väčších miestností sú klimatizácie, teda ventilátory využívajúce vodné chladenie. Je to dokonalé riešenie pre ľudí, ktorí potrebujú ventilátor, zvlhčovač a čističku vzduchu v jednom.

Pre zvýšenie chladiaceho účinku je možné do nádržky na vodu pridať kocky ľadu, aby sa znížila teplota vody. Môžete si tiež vybrať zariadenie, ktoré obsahuje v súprave chladiace kartuše, napr.. Dôležité je, že klimatizácia nemusí byť veľké zariadenie. Príkladom je prenosná klimatizácia Cool Touch C500. Jeho malá veľkosť z neho robí ideálnu alternatívu stolného ventilátora.

 

Klimatizácia s prachovým filtrom a funkciou zvlhčovania

Keď vám obyčajná prachová čistička vzduchu nestačí, môžete sa rozhodnúť pre spomínanú klimatizáciu, ktorá okrem chladenia miestnosti poslúži aj ako čistička vzduchu so zvlhčovačom. Skvelým príkladom takéhoto zariadenia je Cool Touch P700 . Táto izbová klimatizácia má 2 filtre – prvý filter, prachový, čistí vzduch, zatiaľ čo papierový filter umožňuje lepšie zvlhčenie vzduchu. Stojí za to venovať pozornosť chladiacim vložkám, ktoré sú súčasťou súpravy - umiestnenie mrazených vložiek do zásobníka vody navyše zníži teplotu v miestnosti.

 

Ako zvlhčiť vzduch v miestnosti - ultrazvukový, odparovací a parný zvlhčovač

Klimatizácia alebo čistička vzduchu s funkciou zvlhčovania samozrejme nie sú jediné zariadenia, ktoré pomôžu zlepšiť úroveň vlhkosti vzduchu v domácnosti. Môžete si vybrať zvlhčovač vzduchu, teda zariadenie, ktorého jedinou funkciou bude jeho zvlhčovanie. Trh s prístrojmi tohto typu je naozaj široký, preto stojí za zváženie, aký zvlhčovač vzduchu bude do nášho bytu ten najlepší.

Okrem tradičného radiátorového zvlhčovača vzduchu existujú tri typy domácich zvlhčovačov vzduchu:

  • Parný zvlhčovač - Jeho prevádzka je najpodobnejšia ako pri tradičných modeloch, s tým rozdielom, že parné zvlhčovače potrebujú na svoju prevádzku elektrickú energiu. Samotný proces prevádzky je mimoriadne jednoduchý – voda zohriata v nádobe uniká vo forme teplej hmly vodnej pary. Hlavnou nevýhodou takýchto modelov je však vysoká spotreba energie.
  • Odparovací zvlhčovač - fungujú podobne ako parné zvlhčovače - rozdiel je tu v spôsobe tvorby vodnej pary. Vzduch nasávaný ventilátorom je iba zvlhčený a nie ohrievaný, preto vzniknutá para nie je horúca a nezvyšuje teplotu v miestnosti. Najväčšou nevýhodou odparovacích zvlhčovačov je ich cena – sú jednoznačne najdrahšie zo všetkých zvlhčovačov dostupných na trhu.
  • Ultrazvukový zvlhčovač - prevádzka takéhoto zariadenia je založená na rozbití vody na malé častice pomocou ultrazvuku. Najväčšou výhodou ultrazvukových zvlhčovačov je nízka spotreba energie a veľmi tichý chod. Nie sú však dobrou voľbou pre ľudí, ktorí majú domáce zvieratá – použitý ultrazvuk im môže byť nepríjemný.

Pri výbere zvlhčovača vzduchu sa oplatí venovať pozornosť aj jeho dodatočnej funkčnosti. Má napr ovládanie intenzity pary a časovač, vďaka ktorému sa prístroj po nastavenom čase vypne.

 

Ionizátor vzduchu alebo ozonátor, je to to isté?

Udržiavanie kvality vnútorného vzduchu sa stalo mimoriadne dôležitým. Ionizácia a ozonizácia sú veľmi často volené metódy, využívané najmä v miestach, kde je veľa ľudí, napríklad v kanceláriách. Hoci je účel ionizátora a ozonátora podobný, prístroje sa výrazne líšia.

Čističky vzduchu s ionizátorom vyžarujú záporné ióny, ktoré majú čistiaci účinok. Priaznivo pôsobí na koncentráciu, odbúrava stres a zlepšuje náladu. Ionizátory tiež znižujú množstvo baktérií, plesní a húb a tiež znižujú množstvo alergénov. Výhodou čistenia vzduchu ionizátorom je, že aj keď je zariadenie zapnuté, v miestnosti môžu byť ľudia.

Generátory ozónu majú silné antiseptické a oxidačné vlastnosti. Okrem baktericídnych, virucídnych a fungicídnych vlastností pomáha ozón v boji proti plesniam a roztočom a odstraňuje nepríjemný zápach. Generátory ozónu majú oveľa širšie uplatnenie – sú vhodné nielen na čistenie vzduchu, ale aj na čistenie hračiek a pracovných dosiek. Tento typ zariadenia je možné použiť napríklad aj na ozonizáciu potravín, na dôkladné očistenie potravinárskych výrobkov od nečistôt, baktérií alebo chemikálií. K čistote auta pomôže aj ozonátor, ktorý umožní ozonizáciu klimatizácie či dezinfekciu interiéru auta.

 

Čistička vzduchu – recenzie používateľov

Na otázku "Oplatí sa kúpiť čističku vzduchu?" všetci majitelia tohto typu zariadení hovoria "STOJÍ ZA TO!" Bez ohľadu na to, či pôjde o tradičnú čističku alebo čističku s ozónom – prednosti sa dajú vymieňať na veľmi dlhú dobu. Názory na čističky vzduchu hovoria jednoznačne o tom, že ľudia, ktorí sa rozhodli pre kúpu takéhoto produktu, sa cítia oveľa lepšie a majú viac energie. Často opakovaným názorom je aj výrazné zlepšenie kvality spánku a zvýšená koncentrácia. To všetko jasne dokazuje, že dobrá čistička vzduchu mení život k lepšiemu!

Najpredávanejšie

Čistička vzduchu 55 W, 30 m2 DA-P055
Čistička vzduchu 55 W, 30 m2 DA-P055
Skladom (>20 ks)
Kód: DED-DA-P055
 
€176,99
(€147,49 bez DPH)
Čistička vzduchu PURE LIFE P500
Čistička vzduchu PURE LIFE P500
Vypredané
Kód: L-TSA0115
 
€61,99
(€51,66 bez DPH)
Generátor ozónu PURE LIFE P300
Generátor ozónu PURE LIFE P300
Vypredané
Kód: L-TSA0119
 
€32,99
(€27,49 bez DPH)
Filter do čističky vzduchu PURE LIFE P500
 
€13,99
(€11,66 bez DPH)
Uhlíkový filter Hepa 13 pre čističku
 
€16,28
(€13,57 bez DPH)
5 položiek celkom
Čistička vzduchu 55 W, 30 m2 DA-P055
€147,49 bez DPH
€176,99

Čistička vzduchu 55 W, 30 m2

Kód: DED-DA-P055
Čistička vzduchu PURE LIFE P500
€51,66 bez DPH
€61,99

TSA0115 Čistička vzduchu TEESA PURE LIFE P500

Kód: L-TSA0115
Generátor ozónu PURE LIFE P300
€27,49 bez DPH
€32,99

TSA0119 Generátor ozónu TEESA PURE LIFE P300

Kód: L-TSA0119
Filter do čističky vzduchu PURE LIFE P500
€11,66 bez DPH
€13,99

TSA0115F Filter 3v1 pre čističku vzduchu TEESA PURE LIFE P500

Kód: L-TSA0115F
Uhlíkový filter Hepa 13 pre čističku
€13,57 bez DPH
€16,28

Hlavné funkcie FilterHEPA je najdôležitejším prvkom každej čističky. Je zodpovedný za odstraňovanie najškodlivejších látok z ovzdušia, ktoré...

Kód: J-3811
Platba kartou
Bezpečná platba kartou
U nás sa nemusíte báť platiť kartou. Vaše údaje starostlivo chránime a nikomu neposkytujeme.
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Starostlivo a rýchlo zabalíme Vašu objednávku.
Zákaznícka podpora
Zákaznícka podpora
Vždy odpovieme na Vaše otázky a ochotne Vám pomôžeme
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz