Najlacnejšie kolobežky nájdete u nás

Za kvalitnú kolobežku nemusíte dať stovky eur. U nás sa presvedčíte, že nájdete najlacnejšie kolobežky. Vyberte si aj vy z tých najlacnejších kolobežiek.

(najlacnejšie kolobežky – ilustračný obrázok)

Ponuka kolobežiek na slovenskom trhu je skutočne veľká, a tak nájdete kolobežky v rôznych cenových kategóriách. Pred pár rokmi, keď si tieto malé dopravné prostriedky k nám len razili cestu bola ich cena oveľa vyššia. Rokmi pribudli na našom trhu nielen nové značky kolobežiek, ale aj rôzne druhy (cestné, freestylové, detské), a neuveriteľne po nich aj stúpol dopyt. U nás nájdete veľký výber cestných aj freestylových kolobežiek za bezkonkurenčné ceny.

Najlacnejšie kolobežky nájdete u nás

Dnes sa pozrieme na tie najlacnejšie cestné kolobežky. Paradoxne, v zime je ideálny čas na ich kúpu, nakoľko bývajú v zľave. Veľmi kvalitná a populárna je značka Soke, ktorú nájdete aj u nás. Cestné a freestylové kolobežky dostanete momentálne už od 50 eur! 

Okrem toho, na Pabex.sk nájdete aj dostatok detských kolobežiek s tromi kolieskami či elektrické kolobežky (tie sú samozrejme drahšie). Okrem samotných kolobežiek u nás objavíte aj rôzne doplnky na kolobežku za skvelé ceny – ako napríklad prilby, kolieska na freestyle kolobežky, gripy, riadidlá či brzdy na kolobežku.

Ako vyberať z ponuky najlacnejších kolobežiek? 

    • Skôr ako sa pozriete na cenu kolobežky, preverte si najmä to, na aký povrch je určená. Ak sa v popise píše o skateparku, znamená to, že sa jedná o freestyle kolobežku. Ak sa píše o asfalte, znamená to, že kolobežka je určená aj na cestné jazdenie. 
    • Ak by ste chceli kolobežku na nerovný povrch a lesné chodníky, musíte sa poobzerať po terénnej kolobežke, ktorá má veľké kolesá. Pri kolobežkách platia podobné pravidlá ako pri bicykloch – tie sa tiež delia na cestné, športové, terénne a podobne, pričom hlavný rozdiel býva spravidla v kolesách.
    • Pri výbere si zistite aj to, či je kolobežka skladacia. Zíde sa vám to hlavne ak s ňou budete jazdiť po meste, a sem tam si ju vezmete napríklad do električky alebo do auta. Pri skladacích kolobežkách zaváži aj ich hmotnosť, preto by mali byť ľahké, vyrobené z hliníka alebo jeho prímesí (štandardne okolo 3 – 3,5 kg). 
    • Ak si neviete vybrať tú pravú kolobežku, pozrite sa na jej kolieska! Malé kolieska sú rýchle, a dá sa s nimi dobre manévrovať hlavne v skateparku. Väčšie kolieska sú určené na jazdenie po meste a úplne univerzálne sú nafukovacie kolesá. Sú väčšie, čiže poskytujú dobú stabilitu, ľahko sa s nimi manévruje, tlmia nárazy a hodia sa aj na jazdenie po mestskom asfalte, ako aj na dlažbu či na udržiavané prírodné cestičky.
    • Aj pri lacných kolobežkách musíte vyberať takú, ktorá má odolný rám a nastaviteľnú výšku riadidiel. Riadidlá by mali mať ergonomické držanie a širší rozmer. Správnu výšku riadidiel si viete zistiť aj od oka tak, že sa postavíte vedľa kolobežky, pričom výška riadidiel by vám mala siahať do oblasti bedier.

 

  • Nezabudnite si zistiť nosnosť kolobežky (pre cestných to býva spravidla do 100 kg), no myslite aj na to, že váhu vám pridá nielen oblečenie a topánky, ale aj batoh na chrbte.

 

  • Zistite si aj materiál, z ktorého je vyrobená konštrukcia kolobežky. Oceľový rám je základ, no stretnúť sa môžete aj s vylepšeným karbónovým rámom, avšak tento býva o poznanie drahší.
  • Kolobežka by mala mať aspoň jeden typ bŕzd, pričom univerzálne sú čeľusťové brzdy, ktoré reprezentuje malá páčka na riadidlách. Okrem toho sa stretnete aj s kotúčovými brzdami, ktoré sú veľmi spoľahlivé. U nás si môžete ku kolobežke dokúpiť aj mechanické nášľapné brzdy, ktoré sa umiestnia nad zadné koliesko.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz