Ako vyrobiť pletenec do postieľky - Váš domáci projekt

Ako vyrobiť pletenec do postieľky? Postup môže byť zábavným a uspokojujúcim projektom, ktorý prináša bezpečie a komfort vášmu dieťaťu. V tomto článku vám poskytneme krok za krokom návod, ako vyrobiť pletenec do postieľky, ktorý zohreje vašu domácnosť a ochráni vášho malého pokladu.

POZRITE SI PONUKU PLETENCOV DO POSTIEĽKY

Materiály a nástroje

 1. Bavlnené alebo akrylové priadze: Vyberte si priadzu v požadovanej farbe a hrúbke, ktorá je mäkká a hypoalergénna. Zabezpečte dostatočné množstvo priadze na vytvorenie pletenca potrebnej dĺžky.
 2. Háčik na pletenie: Zvoľte háčik, ktorý zodpovedá hrúbke priadze.
 3. Nastrihovač alebo škárovacia ihla: Na upevnenie koncov priadze.
 4. (Voliteľné) Plniace materiály: Ak chcete pletenec vyplniť, môžete použiť dutý vlákno alebo iný vhodný materiál.

Postup ako vyrobiť pletenec do postieľky:

 1. Určte dĺžku a hrúbku pletenca do postieľky, ktorý chcete vyrobiť. Odporúčame hrúbku približne 5-10 cm a dĺžku, ktorá zodpovedá obvodu vašej postieľky.

 2. Zistite, koľko reťazových očí bude potrebné na dosiahnutie požadovanej hrúbky. Začnite so skúšobným vzorom: urobte niekoľko reťazových ok a potom pokračujte v pletení niekoľkých riadkov. Zmerajte šírku a upravte počet reťazových ok podľa potreby.

 3. Začnite pletením reťazových ok podľa vypočítaného počtu. Pletenec do postieľky môžete pliesť pomocou pevného stĺpika alebo polostĺpika, podľa toho, aký hustý výsledok chcete dosiahnuť.

 4. Pletenie pokračujte riadok za riadkom, až kým nedosiahnete požadovanú dĺžku pletenca. Skontrolujte, či sú všetky riadky rovnomerne napletené, aby bol pletenec do postieľky rovnomerný a pekný.

 1. Ak ste sa rozhodli pre vypĺňaný pletenec, vyrobte druhý identický kus pleteniny. Následne oba kusy položte na seba a zatvorte ich okolo plniaceho materiálu pomocou pevných stĺpikov alebo šitia na okrajoch. Skontrolujte, či sú všetky otvory tesne uzavreté a plnenie je rovnomerne rozložené.

 2. Ak ste sa rozhodli pre nevypĺňaný pletenec, zakončte pletenie tým, že pevne zatiahnete poslednú slučku a uviažete koniec priadze. Použite nastrihovač alebo škárovaciu ihlu na zafixovanie konca priadze do vnútra pletenca, aby bol pevne ukrytý a nepredstavoval riziko pre dieťa.

 3. Na záver zkontrolujte, či je pletenec do postieľky pevný a bez chýb. Ak máte akékoľvek voľné koncovky alebo neporiadok, uistite sa, že sú bezpečne a pevne upevnené.

Starostlivosť a údržba pletenca do postieľky

 1. Pranie: Pletenec do postieľky by mal byť pravidelne čistený, aby bol čistý a hygienický. Ak je to možné, perte ho v práčke na jemnom alebo ručnom režime s použitím detskej práškov alebo šetrného pracího prostriedku.

 2. Sušenie: Po praní nechajte pletenec do postieľky vyschnúť na vzduchu. Vyhnite sa sušeniu v sušičke alebo priamom slnečnom žiareniu, aby nedošlo k poškodeniu materiálu alebo zmeny tvaru.

 3. Pravidelná kontrola: Skontrolujte pletenec do postieľky pred každým použitím, aby ste zistili, či sú prítomné nejaké poškodenia alebo opotrebenie, ktoré by mohli predstavovať riziko pre dieťa.

 Ako vyrobiť pletenec do postieľky - už to viete!

Vyrobením vlastného pletenca do postieľky nielen ušetríte peniaze, ale aj prispôsobíte jeho vzhľad a štýl detskej izby. Tento jednoduchý a zábavný projekt ponúka možnosť pre rodičov a starých rodičov vyjadriť svoju kreativitu a zároveň zabezpečiť bezpečné a útulné prostredie pre spánok bábätka.

POZRITE SI PONUKU PLETENCOV DO POSTIEĽKY

 

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz