Aký elektrický ohrievač si vybrať? Porovnajte a zoraďte podľa použitia a ceny

Trápia vás chladné jesenné večery? Keď sa vám doma ochladí, no nechcete ešte zapínať ústredné kúrenie, môžete využiť iné spôsoby vykurovania bytu. Dokonalým riešením bude energeticky úsporný prenosný ohrievač. Dôležité je, že takéto zariadenie bude nenahraditeľné v byte každého omrzlina, ktorý potrebuje dodatočný zdroj tepla aj vo vykúrenom dome.

Efektívne elektrické vykurovanie - najlepší elektrický ohrievač do detskej izby, garáže, chaty a kancelárie

 

V tomto článku nájdete informácie o:

 • Prenosný elektrický ohrievač: v akých situáciách bude fungovať?
 • Druhy elektrických ohrievačov
 • Olejové ohrievače
 • Ohrievače ventilátorov, farelki
 • Konvektory
 • Keramické ohrievače
 • Sálavé ohrievače
 • Čo treba zvážiť pri výbere elektrického ohrievača?
 • Musím si vybrať elektrický ohrievač do miestnosti?
 • Ďalšie funkcie elektrického ohrievača - ktoré sú dôležité?
 • Energeticky úsporný elektrický ohrievač s nízkou spotrebou energie - čo ho ovplyvňuje?
 • Termostat v elektrickom ohrievači - na čo slúži, je potrebný?
 • Je elektrický sporák vhodný na vykurovanie letnej chaty? Ako vykurovať dom na pozemku?
 • Aký elektrický ohrievač si mám vybrať na základe ceny? Cenový rebríček
 • Najlepší elektrický ohrievač - olejové ohrievače
 • Lacný elektrický ohrievač - ventilátorové ohrievače

Prenosný elektrický ohrievač: v akých situáciách bude fungovať?

Väčšina ľudí si do domácnosti kupuje elektrický ohrievač. Je to dobré riešenie, keď chcete rýchlo vykúriť jednu miestnosť, takže poslúži nielen na jeseň, ale aj v zime, keď chcete zvýšiť teplotu napríklad v kúpeľni. Toto však nie je jediná aplikácia tohto typu zariadenia.

Technické miestnosti veľmi často nemajú žiadne vykurovanie. A čo viac, dvere a okná, ktoré sa v nich používajú, sú málokedy kvalitne izolované. Preto je pre domácich majstrov, ktorí sa nevzdávajú svojej práce v jesennom a zimnom období, elektrický ohrievač do garáže alebo dielne absolútnou nevyhnutnosťou.

Elektrický ohrievač na vykurovanie má veľa sympatizantov aj medzi ľuďmi, ktorí radi trávia čas v letných domčekoch – aj keď vonkajšie teploty klesajú.

Elektrický ohrievač do kancelárie, detskej izby, garáže

 

Druhy elektrických ohrievačov

Na trhu je dostupných veľa druhov elektrických ohrievačov, ktoré sa od seba okrem iného líšia mechanizmus účinku a funkčnosť, a tak sa osvedčia v rôznych miestnostiach.

Olejové ohrievače

Olejové ohrievače sú veľmi pohodlné zariadenia, ktoré na generovanie tepla využívajú elektrický prúd a olej, ktoré sú naplnené rebrami zariadenia. Ohrievače inštalované v zariadení ohrievajú olej, ktorý pôsobí na kovovú konštrukciu a zahrieva radiátor na určitú teplotu. Jednou z hlavných výhod takéhoto mechanizmu je, že po vypnutí prístroj pomaly chladne, takže aj bez zapnutia nejaký čas vykúri miestnosť.

Dôležité je, že olejové radiátory sú dostupné v mnohých veľkostiach a výkonových variantoch, takže určite nájdete model, ktorý vám umožní vykúriť väčšiu miestnosť bez ohľadu na jej veľkosť.

Olejové radiátory Teesa - pozrite si ponuku >>


Teplovzdušné ohrievače

Elektrické teplovzdušné ohrievače, sú veľmi obľúbené. Ich výhodou je určite rýchla doba ohrevu a relatívne nízka cena, pretože tento typ zariadenia kúpite za 20€. Teplovzdušné ohrievače sú malé, takže pre ne ľahko nájdete miesto aj v malej miestnosti. Sú tiež ľahké, a preto sa ľahko prenášajú. Nevýhodou ventilátorových ohrievačov je, že teplo, ktoré produkujú, je lokálne a dočasné. To znamená, že sú schopné zahriať malú plochu a rýchlo vychladnúť. Budú však skvelou voľbou, ak potrebujete elektrický ohrievač do miestnosti s malou plochou.

Pozrite si ventilátorové ohrievače >>

Hoci drvivú väčšinu ventilátorových ohrievačov tvoria malé, prenosné zariadenia, nemožno nespomenúť štýlovejšie modely, ako je keramický stĺpový ventilátorový ohrievač s imitáciou krbu Teesa TSA8051 . Tento model nielen zútulní váš domov, ale bude aj skvelým dekoratívnym prvkom.

Elektrický ohrievač do miestnosti

Konvektory

V mnohých domácnostiach nájdete konvektory. Princíp činnosti tohto typu zariadenia je veľmi jednoduchý - ohrievač nasáva studený vzduch a ohrieva ho a následne odovzdáva teplo okoliu. Medzi konvektormi nájdete prenosné aj závesné modely. Druhé riešenie sa často používa v kúpeľniach.Keramické ohrievače

V keramických ohrievačoch sú vykurovacie telesá keramické vložky. Keramika sa veľmi rýchlo nahreje, teplo akumuluje a pomaly ho dáva späť, a tak vyhrieva miestnosť ešte nejaký čas po vypnutí ohrievača. Tieto typy zariadení však nie sú dobrou voľbou pre ľudí, pre ktorých je hlavným kritériom nízka spotreba energie.Sálavé ohrievače

Poslednou skupinou elektrických ohrievačov, ktoré stojí za zmienku, sú radiátory. Tieto zariadenia sú vybavené ohrievačom, ktorý pri zahriatí na veľmi vysoké teploty vyžaruje tepelné vlny. Radiátory neohrievajú vzduch a vyžarovanie tepla smeruje na objekty. Dôležité je, že takýto zdroj tepla bude dobre fungovať nielen v miestnosti. Značka Teesa ponúka infražiarič na terasu odolný voči dažďu .

Elektrický ohrievač - infražiarič na terasu

Čo treba zvážiť pri výbere elektrického ohrievača?

Ako už bolo spomenuté, na trhu je množstvo druhov elektrických ohrievačov a každý z nich má výhody aj nevýhody. Je teda ťažké jednoznačne povedať, ktorá je najlepšia - odpoveď závisí od mnohých faktorov, vrátane veľkosť miestnosti alebo frekvenciu používania. Ktorý prenosný ohrievač si mám vybrať, aby čo najlepšie plnil svoju funkciu?Musím si vybrať elektrický ohrievač do miestnosti?

Pri výbere elektrických sporákov na vykurovanie vášho domova musíte vziať do úvahy skutočnosť, že by mali vydávať teplo v súlade s potrebami miestnosti. Nemusíte vždy vyberať veľmi výkonné zariadenie – všetko závisí od plochy miestnosti.

Aký výkon elektrického ohrievača je potrebný na m2? Na 1 m2 je potrebné zabezpečiť 100 W v starých budovách a cca 75 W v moderných, lepšie izolovaných budovách. Ak teda plánujete kúpu a rozmýšľate, aký elektrický ohrievač do 20m2 alebo 25m2 miestnosti si vybrať, môžete si to jednoducho prepočítať.Ďalšie funkcie elektrického ohrievača - ktoré sú dôležité?

Ako si vybrať najlepší elektrický ohrievač? V prvom rade musí zariadenie zabezpečiť maximálny komfort a bezpečnosť používania, preto dbajte na doplnkové funkcie, ako je regulácia úrovne vykurovania alebo termostat, ktorý vám umožní prispôsobiť si podmienky v miestnosti vašim potrebám. V prípade ohrievačov ventilátora stojí za výber modelu, ktorý má dodatočný prevádzkový režim - prívod studeného vzduchu. Užitočný je nepochybne aj časovač a možnosť ovládať diaľkové ovládanie. Na prvý pohľad možno tieto funkcie nie sú dôležité, no určite zvyšujú komfort používania.

Pohodlie však nie je všetko, preto stojí za to brať do úvahy bezpečnostné hľadiská. Bez ohľadu na to, aký elektrický ohrievač si kúpite, stojí za to zvoliť zariadenie, ktoré je vybavené ochranou proti prehriatiu alebo bezpečnostným spínačom v prípade prevrátenia.

Príkladom funkčného zariadenia je 11-lamelový elektrický ohrievač oleja s LCD displejom. Tento model má 3 prevádzkové režimy, termostat, časovač a dodatočné zabezpečenie. Navyše je ovládaný diaľkovým ovládačom.

Energeticky úsporný elektrický ohrievač

Energeticky úsporný elektrický ohrievač s nízkou spotrebou energie - čo ho ovplyvňuje?

Každý, kto hľadá spôsob, ako vykúriť svoj byt, sa bezpochyby pýta, ktorý radiátor spotrebuje najmenej elektriny. Doteraz boli elektrické ohrievače považované za neefektívne a drahé na prevádzku. Moderné modely, dokonale zladené s miestnosťou a vybavené príslušnými funkciami, sa však môžu ukázať ako dokonalé riešenie, ktoré nezaťaží peňaženku.

Nie každý elektrický ohrievač má ekologický režim, takže je potrebné zvážiť niekoľko ďalších faktorov. V prvom rade sa uistite, že jeho výkon je primeraný veľkosti miestnosti, kde bude zariadenie najčastejšie používané. Na vykurovanie malej kúpeľne si nemusíte kupovať model, ktorého výkon by stačil na vykúrenie veľkej obývačky. Ak je pre vás dôležitá všestrannosť, vyberte si ohrievač s reguláciou výkonu, ktorý vám umožní nastaviť vhodné parametre. Veľkou vymoženosťou je aj termostat, ktorý vám umožní udržiavať správnu teplotu.Termostat v elektrickom ohrievači - na čo slúži, je potrebný?

Pri prezeraní ponúk určite narazíte na množstvo doplnkových funkcií. Termostat v elektrickom ohrievači je nepochybne jedným z najužitočnejších z nich, pretože práve vďaka nemu bude ohrievač udržiavať nastavenú teplotu. Stačí nastaviť vhodnú teplotu a po jej dosiahnutí systém ohrievač vypne a keď sa miestnosť začne ochladzovať, ohrievač sa reštartuje.

Funkcia termostatu zvyšuje nielen komfort používania, ale aj znižuje spotrebu energie olejového radiátora. Preto pri rozhodovaní o takomto modeli dbajte aj na domáci rozpočet.

Skontrolujte prenosný elektrický ohrievač s termostatom a automatickou reguláciou teploty Teesa >>Je elektrický sporák vhodný na vykurovanie letnej chaty? Ako vykurovať dom na pozemku?

Ak na pozemok chodíte len občas v chladnejších dňoch, celoročné vykurovanie chaty nie je príliš ekonomické riešenie. Krb je často používaná metóda. Tlejúce drevo poskytuje nielen teplo, ale aj jedinečnú atmosféru. Ak však váš dom nemá krb, na občasné výlety mimo mesta vám postačí elektrický ohrievač. Nezabudnite však na správny výber zariadenia – ak chcete vykurovať väčšiu plochu, zvoľte výkonný ohrievač. Dobrou voľbou by bol 2500 W olejový ohrievač Teesa 11 . Takáto sila vám umožní vykurovať veľkú miestnosť.

: Ohrievač pre letný dom

Aký elektrický ohrievač si mám vybrať na základe ceny? Cenový rebríček

Najlepšie elektrické ohrievače - ktoré sú čo? Odpoveď na túto otázku závisí od toho, aké kritérium chcete pri výbere použiť. Bude to cenou alebo funkcionalitou?

 

Najlepší elektrický ohrievač - olejové ohrievače

Ktorý elektrický ohrievač bude vo vašej domácnosti najlepšie fungovať? Pre svoju širokú funkčnosť sú olejové ohrievače veľmi obľúbenou voľbou. Ich ceny sú určené najmä výkonom. Ak nepotrebujete zariadenie, ktoré vyhreje veľkú plochu, môžete si vybrať „slabší“, a teda lacnejší model, napríklad využitím ponuky Tees, za 800 W olejový radiátor zaplatíte menej ako 50€. Ďalšie modely, ktoré budú dobre fungovať aj vo veľkých miestnostiach, si môžete kúpiť za menej ako 70 €.

Pre olejové radiátory Teesa je charakteristická vysoká funkčnosť a starostlivosť o bezpečnosť, preto všetky modely disponujú termostatom a automatickou reguláciou teploty, ako aj ochranou proti prehriatiu. V závislosti od zvoleného modelu si môžete vybrať ohrievač vybavený niekoľkými režimami ohrevu, LCD displejom alebo spínačom pre prípad prevrátenia.Lacný elektrický ohrievač - ventilátorové ohrievače

Ak potrebujete lacný elektrický ohrievač, môžete sa rozhodnúť pre ohrievač s ventilátorom. Ide o najlacnejšie zariadenie, ktoré vám umožní vykurovať byt. Ako je popísané vyššie, farelki majú výhody aj nevýhody, no ich cena je nepochybne veľkou výhodou. Za 2000 W ventilátorový ohrievač, teda taký, ktorý nám umožní vykúriť miestnosť s rozlohou 20-25 m2, zaplatíte menej ako 50 €.

Elektrický ventilátorový ohrievač

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz